Moeturundus tutvustab: Anna Knitting Design

MoeLood

Kommentaarid (6)

Eestvedaja: Anna Verschik

Ekspertiis: Kudumine, disainkudumid, koolitaja

Koostöösoov: töötada koos moedisaineritega, kes soovivad enda kollektsiooni lisada kvaliteetseid disainkudumeid.

Foto: Ele Rieberg.

„Koolilapsena sain ema käest kudumisaabitsa... siit sai ilmselt ka minu kudumishuvi alguse. Taasavastasin selle siis, kui mu tütar pidi käsitöötunnis kuduma ning leidsime tänu sellele tee lõngapoodi - milline kontrast võrreldes nõukogude ajaga. Siis oli juba olemas ka internet ja rahvusvahelised kudumisfoorumid, mille kaudu leidsin inspiratsiooni õmblusteta kudumiseks, mis on üsna vana tehnika, isegi vanem, kui õmblustega kudumine.  


Eesti moedisainer Kalle HT Aasamäe kandmas Anna Knitting Design kudumit. Avaldatud ajakirjas Eesti Naine.


2010. aasta paiku innustasid tuttavad kudujad mind enda kudumitele õpetusi kirjutama ning umbes samal ajal sain võimaluse teha ka koostööd ajakirjaga Käsitöö. Lisaks olen avaldanud oma õpetusi ka leedu ja soome ajakirjades ning õpetanud oma kudumismeetodeid Tallinna ja Tartu Rahvaülikoolis, lisaks ka Soomes ja Leedus.

 

   

Kudumid 2020 kollektsioonist, valminud koostöös moedisainer Anu Riebergiga. Foto: Ele Rieberg | Kudum 2019 kollektsioonist. Foto: Meeli Laidvee.


Siit edasi tekkis mõte astuda ka moemaailma. Väga tihti tegutsevad kudujad ja moedisainerid eraldi, minu soov oli (ja on) aga need maailmad ühendada. Olen osalenud Tallinna Moenädalatel aastatel 2014 - 2015 koos Mattis Meekleriga. Lisaks teinud ka koostööd Tauri Västriku, Kristel Kuslapuu, Kristiina Jeromansi ja Marliis Niinega. 2020. aastal avaldasime kollektsiooni koos Anu Riebergiga.     

Kudum ning sall avaldatud ajakirjas Käsitöö. 


Minu jaoks on oluline tabada, mis on oma. Koon just seda, mis endale meeldib. Minu disainikäekiri kaldub minimalismi poole, mis ei välista aga palmikuid ja reljeefseid koepindu.“ – Anna Verschik


   
 

Kudum kollektsioonist ‘Üleminekud’. | Raamat 'Õmblusteta kudumine'.


Tutvu Anna tegemistega tema kodulehel www.annaknittingdesign.com (koduleht valminud koostöös Moeturunduse Stuudioga!) ning jälgi Instagramis @annaknittingdesign

Raamat 'Õmblusteta kudumine' on saadaval Apollos ja Rahva Raamatus.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (6)
TBdVEvbIz HDhqSvzEfZmPOjs · 29. juuni 2021
RGhFPDgQaVXkyo dzSpZGjheiaWL · 29. juuni 2021
FxOnGvMkrZYI uVOvhjMaFB · 7. juuli 2021
klNdxaHuY IGBfZcQWUntAes · 7. juuli 2021
BIQbnGWJqHKo SfdrkPtjl · 29. august 2021
MNwQPefnByuIG LkUjfcsQVDa · 29. august 2021