Kommenteeri

Jätkusuutliku moe tulevik pärast pandeemiat - MoeLood Ep.5

MoeLood Live jätkab jätkusuutliku moe lainel koos Hanna-Amanda (Moeturundus ja Savant Magazine), Sirli Ratasepa (KIRA) ja Elen Sarapikuga (Tala original).

Tala original on kohalik eetiline bränd, mis pakub GOTS sertifitseeritud orgaanilisest puuvillast tänavastiili riideid. Riided on keskkonna- ja nahasõbralikud ning Peta poolt ka kinnitatud loomasõbralikuks (Peta Approved Vegan). Tala original riided omavad ka FairWear sertifikaati, mis tagab, et tootmise etapis on töölised saanud õiglast tasu ja töötingimusi.

KIRA jalatsibränd sündis sõna otseses mõttes vastusena tänapäevasele ületarbimisele. Olles mitmed aastad kaubanduses tegutsenud, sagenesid KIRA loojate peas küsimused paljude jaoks harjumuspäraseks muutunud moetarbimise mõttekusest. Lühikese elueaga tooted on koormaks nii kandjale kui keskkonnale – nende tootmine kulutab asjatult ressurssi, nukker kvaliteet kurvastab kandjat ning prügi tekib aina juurde. Tegelikult vajame me olenemata kliimavööndist mugavaid ja praktilisi jalanõusid, mis näevad kenad välja ning paitavad südametunnistust, sest need on valminud jätkusuutlikul moel. Kõik KIRA jalatsid valmivad suure pühendumisega kingameistrite kogenud käe all Eestis - AS Samelini tehases Tartus. Täpne ja kontrollitud tarne- ja tootmisprotsess tagab KIRAdele kõrgeima kvaliteedistandardi.

Järgmine episood on juba peatselt tulekul. 

Lisa kommentaar

Email again: